چهارشنبه, 28 آذر 1397

ثبت شناسه مشترکین ماهنامه


کاربران گرامی به منظور تکمیل فرآیند اشتراک ماهنامه می بایست شناسه اشتراک ( شناسه عددی 5 رقمی ) خود را که به تلفن همراه شما ارسال شده است را در این فرم کنید. در صورت ثبت [ ... ]

کاربران

ثبت نام ورود به سایت

Login

نام کاربری
رمز عبور
Remember Me

ثبت نام

Fields marked with an asterisk (*) are required.
نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
ایمیل
تکرار ایمیل

حاضرین در سایت

ما 2 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

هیوندا‌ی و برنامه‌ ریزی گسترده برای ارتباط خودروها

 

ارتباط میان خودروها یکی از مهم‌ترین موضوعات چند سال اخیر دنیای خودرو است که اکثر خودرو سازان در حال توسعه‌ی راه‌حل‌های گوناگون هستند. هیوندای نیز در همین راستا از برنامه‌ی خود جهت ایجاد شبکه‌ای برای ارتباط خودروها با یکدیگر پره برداشت.

 

گروه هیوندای موتور (Hyundai Motor Group) از همکاری با یک شرکت جهانی فناوری اطلاعات و شبکه خبر داد. این همکاری در راستای گسترش خودروهای هوشمند و ارتباط همه جانبه آن‌ها با یکدیگر است.

به دلیل نقش مؤثر خودرو در شیوه‌ی زندگی امروزه مردم، خودروسازان در پی ورود خودرو به زندگی افراد هستند. این مهم نه تنها ارتباط میان خودروها را فراهم می‌کند، بلکه ارتباط خودروها با خانه، دفتر کار و شهر نیز در آن پیش بینی شده است.

 

 

به منظور دستیابی به این اهداف، تمرکز و برنامه‌ی بلند مدت هیوندای بر این موارد است:

  • سرویس و تعمیرات از راه دور
  • رانندگی خودکار (یا خودروهای خودران)
  • ترافیک هوشمند
  • هاب متحرک متصل که امنیت و مدیریت داده را برای خودرو بر عهده می‌گیرد

سرویس تعمیراتی از راه دور مشکلات خودرو را تشخیص می‌دهد و در صدد رفع آن از راه دور، حتی قبل از اینکه راننده آگاهی یابد، می‌شود. رانندگی خودکار به وسیله ارتباط یک خودرو با شهر و ساختارهای جاده‌ای موجب ارتقاء ایمنی می‌شود. ترافیک هوشمند نیز به کاهش شلوغی و تراکم ترافیک کمک می‌کند و هدف نهایی آن سرعت بخشی به سفرهای شهری و کاهش هزینه‌های اجتماعی است.


 

تلاش‌های بسیاری برای استفاده از تکنولوژی گوشی‌های هوشمند و خانه‌های هوشمند شده است، مانند شبکه‌ی پرسرعت انتقال داده در خودرو و تکنولوژی جمع آوری داده و تحلیل آن‌ها.

سیستم ابری هیوندای اخیرا تأسیس شده است و جمعی از دانشمندان اطلاعات و داده به خودروسازان کره‌ای کمک کرده‌اند تا تحلیل داده را به بهترین شکل انجام دهند. از سال ۲۰۱۳ تحقیقات و توسعه بر روی این موضوع از سوی هیوندا بسیار جدی پیگیری می‌شود و این خودروساز امیدوار است تا در سال ۲۰۲۰ بتواند خودرو‌های هوشمند و خودران خود را به کمک سرویس‌های مذکور به بازار عرضه کند.